Mediatek Yongasetli Cihazlara USB Sürücüsü Yükleme

MediaTek

Günümüzde Android cihazlar için yongaseti üreten dört temel üretici bulunuyor. Bunlar Samsung, Nvidia, MediaTek ve Qualcomm. Bu yazıda Mediatek yongasetli cihazlar için Windows işletim sisteminde nasıl USB sürücüsü yükleneceğini ele alacağız.

Bunun için önce cihazınızın “USB Debugging” özelliğini açmanız gerekiyor. Ayarlar / Geliştirici seçenekleri / USB Hata Ayıklaması seçeneğinin seçilmiş olması gerekiyor. Mobil cihazınızı USB kablosu ile bilgisayarınıza bağladığınızda Aygıt Yöneticisi altında diğer aygıtlar altında “Bilinmeyen Aygıt” olarak veya telefon marka modeli ile göreceksiniz. Cihazınızdaki hafıza kartları da “Taşınabilir Aygıtlar” altında görünecektir.

devman

Ardından Meditek USB sürücüsünü yüklemeniz gerekiyor. MTK65XX yongasetli cihazlar için hazırlanmış USB sürücüsünü buradan indirebilirsiniz.  Sürücüyü bir klasörde açtıktan sonra cihazınızın üzerine sağ tıklayarak sürücü yazılımını güncelleştir menüsünü seçerek sürücü yazılımı için bilgisayarımı tara seçeneğini seçip sürücünün bulunduğu dizini göstermek gerekiyor.

load_devscan_compbrowseload_driver

İlgili klasörü seçip ileri dediğinizde sürücü Windows için imzalanmadığından aşağıdaki gibi uyarı çıkacaktır. “Sürücü yazılımını yine de yükle” diyerek devam edebilirsiniz.

sign_warn

Sürücü yüklendiğinde aşağıdaki ekrana benzer bir mesaj almanız gerekiyor.

loaded

Son olarak aygıt yöneticisini kontrol ettiğinizde aşağıdaki gibi Android Phone altında Android Composite ADB Interface olarak gördüğünüzü doğrulamalısınız. Eğer görebiliyorsanız sürücünüz sorunsuz yüklenmiş demektir.

adb

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir