"OpenStack: Where the real cloud begins"

Ceph Türkiye 8. Meetup Ankara: Bilkent Üniversitesi Ceph Tecrübeleri

Ceph Türkiye 8. Meetup Ankara: Bilkent Üniversitesi Ceph Tecrübeleri

ceph_turkey_logoCeph Türkiye meetup etkinlikleri farklı konuşmacılar ile son hız devam ediyor. Mart ayındaki meetup’taki konuşmacımız Bilkent Üniversitesi Bilgisayar Merkezi’nden (BCC) Yavuz Selim KÖMÜR oldu. Bilkent Üniversitesi Bilgisayar Merkezi Ağ Grubu Yöneticisi olan Yavuz Selim KÖMÜR, 07.03.2018 tarihinde ODTÜ Teknokent’te düzenlenen etkinlikte üniversitedeki Ceph kullanımı, edindikleri tecrübeler ve önerilerinden bahsetti.

Etkinliğe katılanların tanışması ve kısa bir sohbetin ardından başlayan sunumda Yavuz Selim KÖMÜR, uzun yıllar önce Ceph’i kullanmaya başladıklarından, bu sürede hangi amaçla ve hangi bileşenleri kullandıklarından, edindikleri önemli tecrübelerden ve bu tecrübeler ışığında ortaya çıkan önerilerinden bahsetmiştir.

Konu ile ilgili bir çok uzmanın katıldığı etkinliklere siz de katılmak isterseniz lütfen meetup grubuna kayıt olarak etkinlik duyurularını takip edin. Ceph Türkiye meetup sayfasına aşağıdaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

Turkey Ceph Meetup

Ankara, TR
431 Cephers

This is a group for anyone interested in distributed high scale storage solutions for environments like cloud. Ceph is a unified distributed storage system designed for excell…

Check out this Meetup Group →

Etkinliğe katılamayanlar veya yeniden izlemek isteyenler için etkinlik videosunu aşağıda paylaşıyorum.

İyi seyirler!

Video:

Yorum Yapılmamış

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir